Senzacija: Ana Ivanović poražena od 223. igračice svijeta

Neočekivan poraz od Alexandrove

Srbijanska teniserka Ana Ivanović neočekivano je poražena od 223. igračice svijeta Ekatarine Alexandrove u 1. kolu Wimbledona.

Alexandrova je slavila u dva seta, a do pobjede je došla nakon jednog sata i dvanaest minuta.

Prvi set je Ruskinja riješila u svoju korist rezultatom 6:2, da bi Ana u drugom zaigrala nešto bolje. Ipak, to joj je bilo nedovoljno da napravi nešto više protiv danas odlične Alexandrove, koja je u drugom setu trijumfovala sa 7:5 i tako zaključila veliku senzaciju.

Ruskinja će u narednom kolu za protivnicu imati Annu-Lenu Friedsam koja zauzima 57. mjesto na WTA listi.