Evertonu dva žestoka udarca u Lyonu

Poraz i teška povreda Martine

Lyon je sa 3:0 savladao ekipu Evertona u susretu 4. kola grupe E Evropske lige.

Lavovi su u ovom meču bili mnogo bolja ekipa i na kraju su slavili pobjedu goloVima Traorea iz 68.  Aouara iz 76. te Depaya iz 88. minute.

Ipak, ovaj meč će ostati upamćen po teškoj povredi defanzivca Evertona Cuca Martine koji je nezgodno pao tokom prvog poluvremena, te je sa povredama vrata prebačen u bolnicu i njegovo stanje još uvijek nije poznato.

Muhamed Bešić je upravo umjesto povrijeđenog Martine dobio šansu za igru u 43. minuti.

U drugom meču ove grupe Apollon i Atalanta su odigrali meč bez pobjednika (1:1), ali izvjesno je da će tim iz Bergama uz Lyon proći dalje.

Grupa E, 4. kolo:

Apollon - Atalanta 1:1

Lyon - Everton 3:0

U utakmicama grupe F Sheriff je iznenadio Lokomotivu u Moskvi sa 1:2, dok je Kopenhagen savladao Zlin sa 3:0.