Olympiacos bolji od Baskonije

Odlična posljednja četvrtina

Košarkaši Olympiacosa su sjajnom igrom u posljednjoj četvrtini došli do pobjede nad domaćom ekipom Baskonije (95:90).

Grčki tim je u zadnjih 10 minuta ušao sa minusom od dva poena (74:72), ali je odlična odbrana u ovom periodu igre Olympiacosu donijela treći trijumf u elitnom takmičenju.

Olympiacos je trenutno četvoroplasirana ekipa u Euroligi sa omjerom 3-1, dok Baskonia zauzima osmu poziciju sa dvije pobjede i dva poraza.

Kada je u pitanju večerašnja utakmica, najbolji košgeterski učinak kod Olympiacosa imao je Vangelis Mantzaris, koji je upisao 17 pogodaka.

Kostas Papanikolaou i Vassilis Spanoulis ubacili su po 15 poena, s tim što je 'plej' Pirejaca imao čak 15 asistencija.