Stao veliki niz evropskih Warriorsa

Valencia konačno izgubila

Košarkaši Valencije doživjeli su večeras prvi poraz u španskoj ACB ligi.

Tek u 19. kolu, ovaj tim je ubilježio prvi poraz i to na gostovanju u Vitoriji kod Laboral Kutxe, rezultatom 79:73.

Zanimljiv meč odigrala su ova dva tima. Valencia je na poluvremenu imala poen prednosti (35:34), ali su potpuno pali u trećoj dionici.

Odigrali su jedan od najlošijih perioda ove sezone. Domaći košarkaši su to maksimalno iskoristili, te su došli do prednosti od 11 poena na ulasku u posljednju četvrtinu, 57:46.

Nije Valencia uspjela da dođe do preokreta. Laboral je do kraja sačuvao prednost, te je ovaj tim prvi koji je pobijedio Valenciju u prvenstvu.