PSG-u derbi sa Veszpremom, Celje šokiralo Kiel

Liga prvaka, 7. kolo

Rukometaši PSG-a pobijedili su u derbiju 7. kola Lige prvaka mađarski Veszprem rezultatom 33:28.

Parižani su večeras odigrali odličan meč i na kraju su mađarskom velikanu nanijeli prvi poraz ove sezone.

Veszprem je u ovom duelu imao samo početno vodstvo od 1:0, da bi u ostatku meča PSG dominirao.

Već sredinom igre u prvom poluvremenu domaći rukometaši stvaraju pet golova prednosti (11:6), a ovu prednost zadržavaju i do kraja poluvremena na koje odlaze rezultatom 19:14.

Sredinom igre u drugom dijelu dolazi do malog opuštanja igrača PSG-a. Veszprem je to iskoristio i došao je na minus jedan, ali do preokreta mađarski tim nije mogao. Domaći tim je do kraja dominirao i na kraju je došao do pobjede.

Nikola Karabatić je predvodio PSG do pobjede u ovom meču sa osam golova, dok su n drugoj strani Tonnesen i Gajić postigli po pet golova.

Mirsad Terzić se nije upisivao u strijelce i igrao je samo u fazi odbrane.

Celje je u ovoj grupi napravilo veliko iznenađenje i pobijedili su kao gosti Kiel rezultatom 29:26 (15:14).

Nije se do sredine igre u drugom poluvremenu činilo kako će biti ikakvog iznenađenja. Kiel je imao konstantno vodstvo, ali je fantastičnom završnicom slovenački tim došao o preokreta i velike pobjede.

Jaka Maluš je u pobjedničkom timu postigao osam golova, dok je kod Kiela Niclas Ekberg postigao šest.

U još jednom meču odigranom danas Vive Kielce je na gostovanju u Danskoj savladao Aalborg 34:30.