Jedinstvo ubjedljivo, nevjerovatan meč u Maglaju i tri penala za goste

Prva liga FBiH, 13. kolo

S. Mlaćo
U susretu 13. kola Prve lige FBiH Jedinstvo je upisalo važna tri boda protiv Travnika, a završilo je 3:0.

Bišćani su pokazali više i zasluženo slavili, a već nakon prvog dijela vodili su 2:0. Oba puta je pogodio Benjamin Kurić.

U drugom poluvremenu Hadrović je pogodio za 3:0, te su domaći mogli da slave važna tri boda.

Ljepoticu kola vidjeli smo u Maglaju gdje su se sastali BFK Simm i Rudar Kakanj. Na kraju je završilo 4:3 za domaće, no očekivati je da se o ovom meču priča i u narednim danima.

Gosti su poveli pogotkom Kobilice sa 11 metara, izjednačio je Čago, a zatim u desetoj minuti sudija Deni Ćatibović ponovo pokazuje na bijelu tačku i Kobilica opet pogađa.

Nisu se domaći predavali pa preko Poturalić i Stojanova na pauzu odlazi pri prednosti 3:2.

U nastavku bez puno uzbuđenja, no petnaest minuta prije kraja novi penal za goste.

Siguran je bio Imamović, da bi pred sami kraj Jazvin pogodio za veliko slavlje domaćeg tima i nevjerovatnu završnicu.

Vrijedna tri boda upisala je Mladost protiv Gradine (4:2). Gosti su poveli pogotkom Mehmedovića, no Mladost se ipak budi. Na kraju je završilo 4:2.

Strijelci za Mladost bili su Smolo, Hasić, Kulović i  Jovašević, dok je drugi pogodak za Gradinu djelo Berbića.

NK Jedinstvo – NK Travnik 3:0

NK Jedinstvo: Bilić, Jusić, Ramirez, Bandić, Kadrić, Merdović, Božić, Hadrović, Kurić, Asprilia, Drina.

NK Travnik:  Kačavenda, Smajić, Brljak, Alibegović, Obradović, Zec, Škembić, Hodžić, Dabaroš, Džaferović, Rosić.

BFK Simm Bau – FK Rudar Kakanj 4:3

BFK Simm Bau: Hodžić, Poturalić, Hadrović, Čago, Bečak, Mehić, Vasiljević, Mamić, Stojanov, Sažić, Hrustanović.

FK Rudar Kakanj: Mudželet, Husagić, Goralija, Ajanović, Zukić, Bečirhodžić, Kobilica, Tukić, Imamović, Žerić, Kišić.

FK Mladost – FK Gradina 4:2

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

FK Mladost: Mušija, Jovašević, Hasić, Hadžić, Jusić, Piljug, Goga, Kulović, Smolo, Handžić, Jelačić.

OFK Gradina: Kršić, Smajlović, Andrić, Mehmedović, Brčkalić, Fazlić, Muminović, Imamović, Berbić, Selman, Hasanbegović.

Zaprati FK Mladost Doboj Kakanj, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: