Krupa u nadoknadi došla do boda na Pecari

Široki ispustio pobjedu

M. Šljivak, foto: A. Čaušević

Široki je u 25. kolu Premijer lige BiH na Pecari dočekao Krupu, a na kraju je meč završen rezultatom 2:2.

Gosti su bolje ušli u ovaj meč. Na otvaranju su tražili penal, sudija Kaljanac se nije oglasio, a zatim je u osmoj minuti Dujaković imao odličan pokušaj, lopta odlazi tik pored gola.

Široki prvu šansu propušta u 17. minuti. Kolak fenonelano brani udarac Jurilja, a zatim već u narednom napadu Krupa stiže do vodstva od 0:1.

Nikola Dujaković je dočekao jedan ubačaj sa desne strane i matira Miškića za prednost gostiju od 0:1.

Kratko je trajalo slavlje gostiju. Dvije minute kasnije Široki je poravnao, a zabio je Zachara na asistenciju Medića za 1:1.

Široki potom kreće u napade. To je ostavilo dosta prostora gostima koji u 28. minuti propuštaju veliku šansu. Miškić skida zicer Vukmanoviću koji izašao sam pred gol domaćih.

Četiri minute kasnije Kolak je na mjestu nakon udarca Begića i spašava svoj tim, pa se ne odmor odlazi rezultatom 1:1.

I u nastavku gosti propuštaju prvu šansu. Miškić u 56. minuti brani zicer Vukmanoviću i spašava Široki.

Nakon toga je uslijedio period igre u kojem nije bilo većih uzbuđenja, a u 70. minuti domaći tim stiže do vodstva.

Medić je ubacio, a golmanu Kolaku lopta ispada iz ruku i završava u mreži za prednost Širokog od 2:1.

Pet minuta kasnije Jurić ima veliku šansu da riješi pitanje pobjednika, ali je ne koristi i propada dobra šansa da domaći postignu treći gol.

Kazna je stigla za nadoknadi meča. Krupa preko Nikolića zabija za 2:2 i odnosi bod sa Pecare.

Premijer liga BiH, 25. kolo:

Široki - Krupa 2:2

Široki Brijeg: Miškić, Medić, Jurilj, Stanić, Herceg, Vukoja, Zachara, Begić, Jurić, Musa, Ikić.

Krupa: Kolak, Karišik, Redžić, Pavlović, Dujaković, Jović, Muminović, Galić, Ćivić, Vukmanović, Mandić.

Zaprati NK Široki Brijeg, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
NK Široki Brijeg Moje Teme

Ajax11
Treba sada sacekati tekmu Borca ,ako i oni kiksaju, mi sutra mozemo komotno Velezu poklonuti 3 boda
2 7
BordoBijeli
Ufurali se nesto papci a Krupu 2 puta ne mogu dobiti..I oni dodju nama prijetiti prije utakmice?Ali spustio je njih Fanimo na zemlju