Nevjerovatni Nemanja Bilbija riješio mostarski derbi: Velež - Zrinjski 0:1

Trijumf Plemića

Zrinjski je u gradskom derbiju odigranom u 13. kolu Premijer lige BiH savladao kao gost ekipu Veleža rezultatom 1:0.

Plemići su čekali i dočekali priliku u ovom susretu i došli su do pobjede pred praznim tribinama stadiona Rođeni.

Prvo poluvrijeme velikog derbija nije ponudilo gotovo ništa i nakon 45 minuta nije bilo golova.

Velež je bio za nijansu konkretniji tim. Slaviša Radović je u trećoj minuti imao pokušaj iz slobodnog udarca, ali lopta je otišla tik iznad gola.

Posjed lopte Rođenim nije donio previše. Zrinjski je lagano zaustavljao njihove napade i nije bilo previše opasnosti za debitanta na golu gostiju Čondrića.

Plemići sa druge strane nisu pokazali gotovo ništa u fazi napada, a vrijedi jedino izdvojiti jako loš šut Tičinovića sa 12-13 metara od gola. Lopta je otišla daleko od mreže domaćeg tima.

Ekipe su u prvom poluvremenu ostale bez šuta u okvir i na odmor se otišlo rezultatom 0:0.

Zrinjski je u nastavak ušao nešto aktivnije. Imali su gosti posjed lopte, a iz prvog šuta u okvir gola u 62. minuti došli su do vodstva.

Ćorluka je ubacio sa desne strane, Bogdanović loše reaguje i lopta dolazi do Nemanje Bilbije koji pogađa mrežu domaćeg tima za vodstvo Zrinjskog od 1:0.

Ovo je Bilbiji bio 75. gol u dresu Plemića i izjednačio se na vrhu liste strijelaca kluba sa Krešimirom Kordićem.

Krenuo je potom Velež po izjednačenje. Peco je u 72. minuti pokušao, Čondrić je odbranio i rezultat na semaforu se nije promijenio.

Pokušao je Feđa Dudić sve kako bi došao do izjednačenja. Ubacio je sve moguće ofanzivce, ali na kraju nije uspio da dođe do gola.

Ostalo je na kraju 1:0 za Plemiće koji čvrsto drže vrh Premijer lige BiH, a treba istaći da je Velež meč završio sa deset igrača jer je isključen Slaviša Radović u 90. minuti.