Furiozni Tuzla City na vrhu Premijer lige, Sloga prvi put nije postigla gol

Loše prvo i sadržajno drugo poluvrijeme

Eldar Ganibegović

Treći meč desetog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u Modriči su odigrali Sloga i Tuzla City.

Gosti su na kraju slavili pobjedu rezultatom 0:3 i zasjeo na vrh tabele, gdje će makar prenoćiti.

Furiozan start utakmice. Nakon samo pedesetak sekundi Mehidić centrira, a Mišić glavom s desetak metara pogađa za 0:1.

Do kraja prvog poluvremena gledali smo samo jalove napade i jednih i drugih, ali većih uzbuđenja nije bilo.

Vrijedi izdvojiti samo da je Dragan Jović u 30. minuti morao napraviti prinudnu izmjenu kada je na teren umjesto Coulibalyja poslao Mešinovića.

Minuta je bila 52. kada je Mišić dobro zaprijetio s distance, a drugi gol u mreži Sloge vidjeli smo sedam minuta kasnije.

Gavrić je sjajno centrirao s lijeve strane, a u kaznenom prostoru Sloge se još bolje snalazi rezervista Smajlagić i glavom postiže gol za uduplavannje vodstva.

Nakon toga se Sloga malo trznula. U 65. minuti najbolja šansa za njih, Milaković je šutirao, ali sjajnu intervenciju bilježi Fejzić.

Kazna za taj promašaj stigla je u 73. minuti. Karić je napravio sjajan posao, izbacio u kontru Mišića koji postiže svoj drugi gol na meču.

Na drugoj strani nova stopostotna šansa za Slogu, ali uprskao je Stevanović. Do kraja smo još vidjeli pokušaj Smajlagića na jednoj, odnosno Popare na drugoj strani, no ostalo je 0:3.

Tuzla City je postao novi lider Premijer lige sa 16 bodova i boljom gol razlikom od Željezničara, te će makar prenoćiti na prvom mjestu dok se ne odigraju i preostale utakmice.

Treba istaći i da je ovo prva utakmica Sloge u Premijer ligi u kojoj nisu postigli gol.

U narednom kolu Sloga gostuje kod Željezničara, dok će Tuzla City ugostiti Borac.

Premijer liga BiH, 10. kolo:

Sloga - Tuzla City 0:3 (Mišić 1', 73', Smajlagić 59')

FK Sloga: Trako, Zajić, Popara, Đorić, Milaković, Šaula, Kujundžić, Stapić, Ristić, Milanović, Kulenović.

FK Tuzla City: Fejzić, Šukilović, Gavrić, Kuzmanović, Nargalić, Karjašević, Čeliković, Mišić, Mehidić, Coulibaly, Ferreyra.

Zaprati FK Tuzla City, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
FK Tuzla City Moje Teme

PodvarakANeKupus
TC ako ne osvoji titulu sigurni će evropu izboriti. Dobri su. Sloboda će ostati vjv