Velika pobjeda Metalleghea u Sarajevu

Metalleghe pobijedio Olimpic

Metalleghe je u 18. kolu pobijedio na gostovanju ekipu Olimpica s 2:0, te je došao do jako bitna tri boda u borbi za opstanak.

Prvo poluvrijeme ovog meča donijelo je nešto bolju igru gostiju iz Jajca.

Imali su na samom otvaranju dobru šansu preko Smajića čiji šut odlazi pored gola, a također su i u finišu imali dvije dobre šanse.

Durak je bio u najizglednijoj šansi, ali golova nakon prvih 45 minuta nije bilo.

Nešto bolja utakmica viđena je u nastavku, a u 65. minuti susreta gosti dolaze do vodstva. Prekrasan gol je postigao Dujaković za prednost gostiju od 1:0.

Sve dileme oko pobjednika riješene su u 76. minuti. Lijepu akciju gostiju završio je Smajić za sigurnih i konačnih 2:0.