Ni Napoli ne može protiv Stare dame

Pobjeda Juventusa

Fudbaleri Juventusa savladali su u 37. kolu italijanske Serie A ekipu Napolija s 3:1.

Do vodstva Stara dama stiže nakon 13. minuta igre. Pereyra je završio sjajnu akciju za prednost od 1:0.

Iako je prilika u prvom dijelu bilo još, na odmor se odlazi minimalnim vodstvom Juventusa od 1:0, da bi nakon pet minuta igre u nastavku Napoli izjednačio.

Dosuđen je penal za goste, Insigneov udarac brani Buffon, ali je Lopez na pravom mjestu, te odbijenu loptu šalje u mrežu.

Međutim, Bianconeri ipak stižu do pobjede u ovom susretu. Sturaro je u 77. minuti pogodio za 2:1, a Pepe je u nadoknadi s penala potvrdio novi trijumf prvaka Italije.