Sin legendarnog Shaquillea O'Neala, 17-godišnji Shareef, odabrao je koledž na kojem će nastupati od naredne sezone.

Patrick Ewing novi trener Georgetowna

Legendarni košarkaš Patrick Ewing vraća se univerzitet Georgetown i to kao trener, za koji je igrao prije karijere u NBA ligi.

Hiljade navijača proslavlja NCAA titulu

Ludnica u Sjevernoj KaroliniVideo

Nakon što su prošle godine doživjeli šok kada su Tar Heelsi u finalu protiv Vilanove poraženi trojkom u zadnjoj sekundi, navijači Univerziteta North...

North Carolina u finalu savladala Gonzagu

North Carolina prvak NCAAVideo

North Carolina je u finalu NCAA turnira, završnici američke košarkaške koledž lige, savladala ekipu Gonzage rezultatom 71:65.

Ekipa čitavu utakmicu nije uspjela postići koš

Nevjerovatan rezultat u Hrvatskoj

Nevjerovatna situacija dogodila se u Hrvatskoj, i to na košarkaškoj utakmici kadetkinja.

Ponedeljak, 03.04.2017.

Nedelja, 02.04.2017.

Odabrano društvo

Nikos Galis ulazi u 'Kuću slavnih'

Legendarni grčki košarkaš Nikos Galis nalazi se u 'Klasi 2017' koja će biti primljena u 'Kuću slavnih'.

Završni turnir NCAA lige

North Carolina se pridružila Gonzagi u finaluVideo

Košarkaši North Caroline igrat će u finalu završnog turnira NCAA lige, nakon što su noćas u neizvjesnom duelu savladali Oregon sa 77:76.

Final 4 u Phoenixu

Gonzaga prvi put u NCAA finaluVideo

Košarkaši Gonzage prvi su finalisti završnog turnira NCAA lige nakon što su noćas savladali South Carolinu sa 77:73.

Petak, 31.03.2017.

Petak, 24.03.2017.

Umjesto slobodnog bacanja odlučio iznenaditi sve

Neočekivan potez srbijanskog košarkašaVideo

Andrija Bojić, srbijanski košarkaš, koji nastupa za mađarski Jaszberenyi odlučio je iznenaditi sve gledaoce susreta njegove ekipe protiv KTE Dune.

Četvrtak, 16.03.2017.

Velika tragedija

Preminuo košarkaš Chris Williams

Bivši igrač Frankfurta i Turk Telekoma Chris Williams preminuo je u 37. godini od posljedica krvnog ugruška u srcu.