Sloboda se ponadala, ali Zrinjski je Zrinjski

Nova pobjeda Plemića

E. Ganibegović, foto: A. Čaušević

Sloboda je u Čitluk doputovala kao davljenik u borbi za ostanak u ligi, a tako će i napustiti ovu hercegovačku općinu. Zrinjski im je dao malo nade, ali je ubrzo i uzeo.

U prvoj utakmici 30. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine Zrinjski je u Čitluku bio domaćin Slobodi i na kraju slavio pobjedu rezultatom 4:1 nakon preokreta.

Zaprijetili su gosti odmah u uvodnim minutama. Maksimovićev šut iz druge minute bio je lagan plijen za Marića.

Dvije minute kasnije Alić je petom uposlio Varešanovića koji je šutirao s 20 metara, no opet brani golman domaće ekipe.

Upravo je golman Zrinjskog bio taj koji je skrivio prvi gol na utakmici. Poigravao se u osmoj minuti, a Maksimović to koristi i pogađa za 0:1.

Nije dugo trajala radost Tuzlaka. Šest minuta kasnije Bekić centrira, a Sabljić pogađa za poravnanje.

Samo dvije minute kasnije Plemići su mogli do potpunog preokreta, kada je Prskalo na loš način završio dobru akciju.

Ono što nije urađeno u 16., jeste u 28. minuti. Prskalo se pored loše odbrane Slobode ušetao pred gol, dodao Malekinušiću, a ovaj pogađa za preokret.

Do odlaska na odmor vidjeli smo još jedan pokušaj gostiju. U 37. minuti Maksimović se izborio za poziciju, ali šutirao pored gola.

Treći gol u mreži Slobode u 57. minuti. Malekinušić je ovaj put bio u ulozi asistenta, a Bilbija iz voleja sjajno pogađa gol crno-crvenih.

Dotukao je Zrinjski goste u 84. minuti. Jukić je uposlio Ilinkovića, ovaj je vidio Kiša, ostavlja mu povratnu a hrvatski napadač sjajno pogađa sa nekih 15 metara.

Treba istaći da je u ovoj utakmici Nemanja Bilbija zaradio žuti karton zbog kojeg neće moći igrati u narednom kolu.

Zrinjski je prvi nakon ove utakmice sa 72 boda, 20 više od Borca, no još u 29. kolu je obezbijedio novu titulu. Sloboda je pretposljednja s 29 bodova, no može pasti i na posljednje mjesto ako Leotar slavi protiv Igmana.

U narednom kolu prvak Zrinjski će u goste kod dobojske Sloge, dok će Sloboda na Tušnju biti domaćin Širokom Brijegu.

Premijer liga Bosne i Hercegovine, 30. kolo:

Zrinjski - Sloboda 4:1 (Sabljić 14', Malekinušić 28', Bilbija 57', Kiš 84'; Maksimović 8')

HŠK Zrinjski: Marić, Barišić, Zlomislić, Sabljić, Malekinušić, Bekić, Jakovljević, Prskalo, Memija, Kamenar, Bilbija.

FK Sloboda: Bukvić, Čivić, Maksimović, Alić, Mehmedović, Kurtalić, Šubert, Osmić, Pervan, Varešanović, Delić.

Zaprati HŠK Zrinjski, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: