Samir Bekrić spasio Željezničar u Prijedoru: Sjajan gol u 95. minuti za jedan bod

Odličan meč u Prijedoru

Rudar Prijedor je u 16. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine dočekao Željezničar, a na kraju je ovaj meč završen rezultatom 2:2.

Tim Tomislava Ivkovića odigrao je odličnih pola sata, ali je zatim nestao sa terena. Ipak, uspjeli su izbjeći poraz u 95. minuti.

Željezničar odlično ulazi u ovaj meč. Sarajevski tim je bio mnogo bolji na otvaranju meča i stvroio je nekoliko dobrih šansi pred golom Šćekića.

Napadi Željezničara isplatili su se u 29. minuti meča. Šćekić zaustavlja Boju, lopta dolazi do Juričića koji nesebično odigrava do Nedima Mekića, a ovaj zabija za prednost gostiju od 1:0.

Nakon primljenog gola Rudar se budi i oni su ti koji s dominirali do kraja prvog dijela.

Izjednačenje u Prijedoru stiže u 37. minuti. Asani dobro ubacuje sa lijeve strane, a Joseph Amoah prekrasno glavom zabija za 1:1.

Dvije minute kasnije Rudar umalo dolazi do preokreta. Ponovo je Amoah u šansi, ali ovog puta je prečka spasila goste i na odmor se otišlo rezultatom 1:1.

Uvodne minute nastavka nisu donijele previše. Igralo se otvoreno, ali nedostajao je završni udarac sa obje strane.

Rudar je bio bolji tim u drugom poluvremenu. Jakupović je imao jednu dobru šansu na otvaranju drugog dijela, ali je nekako promašio sa pet metara.

Bolju igru domaći tim naplaćuje u 73. minuti. Nakon kornera Kulenović gađa, Muftić brani, ali na pravom mjestu je Amoah koji pogađa za 2:1.

Do kraja meča redali su se promašaji Rudara. Domaći su imali nekoliko fenomenalnih šansi, ali nisu uspjeli zabiti.

Kazna je stigla u 95. minuti kada Bekrić zabija za konačnih 2:2.