Sloga očitala lekciju Leotaru za historijsku pobjedu!

Sjajna partija novog premijerligaša i sigurna pobjeda

Samir Mlaćo
Prvi meč 2. kola Premijer lige naše zemlje odigrali su večeras Sloga iz Doboja i trebinjski Leotar.

Sloga je na kraju kao domaćin u Modriči slavila sa čak 4:0.

Todorović je zaprijetio za goste već u prvoj minuti, da bi u 21. uzvratio za domaće Kulenović.

U 33. minuti korner za goste, malo kasni Todorović i ostalo je 0:0.

U 36. minuti prvi pogodak na meču. Dobra lopta za Kulenovića koji bježi svom čuvaru i matira Puletića u njegov bliži ugao.

Tek što je počeo drugi dio danas sjajni Leo Janković pogađa za 2:0. Velika je to bila gužva pred golom Puletića, Janković se najbolje snašao i pogodio za tada sigurnih 2:0.

Pet minuta kasnije na semaforu je pisalo 3:0. Pogodio je Luka Kulenović po drugi put danas.

Leotar je nakon toga zaprijetio preko iskusnog Kordića, a domaći preko Milakovića, no rezultat se nije promijenio.

Jeste u 79. minuti kada nakon kornera danas agilni Hasanbegović pogađa za 4:0. Bila je to još jedna loša reakcija odbrane Leotara.

U kvalitetan meč po visokoj temperaturi uklopila se i sudijska trojka koji su činili glavni sudija Admir Musić (Sarajevo), te njegovi pomoćnici Moamer Čaušević (Sarajevo) i Edin Redžović (Sarajevo). Zanimljivo da nije pokazan nijedan žuti karton, što je za svaku pohvalu, iako su oba tima pokazala veliku želju da dođu do bodova.