Predsjednik Borca zaigrao za svoj klub i postigao gol na debiju

Prije dvije godine, dvojica mještana zeničkog naselja Tetovo odlučili su reaktivirati FK Borac, koji ima dugu tradiciju. Ovaj klub bio je ugašen prije tri godine, ali su dvojica Šišića, Aldin i Miralem odlučili da prije godinu dana ponovo aktiviraju ovaj klub.

Dvojica Šišića, Aldin i Miralem prije nešto više od godinu dana ponovo su aktivirali FK Borac, klub s velikom i dugom tradicijom

Kantonalna liga ZDK u narednoj sezoni sa 11 klubova

Pet klubova iz Zenice

Takmičarska sezona 2021/22. godina u Kantonalnoj ligi ZDK starta 28. i 29. avgusta utakmicama 1. kola. Kao što je poznato u prošloj sezoni ovaj rang takmičenja bio je u velikom fokusu bh. javnosti zbog nastupa jednog od najvećih klubova u našoj zemlji NK Čelik iz Zenice.

Fortuna iz Zenice jedan od kandidata za prvo mjesto u narednoj sezoni Kantonalne lige ZDK

NK Čelik sezonu u Kantonalnoj ligi ZDK završio bez poraza

Zeničani dobili trofej za prvaka i za Fair-Play tim

Nogometaši Čelika danas su na Bilinom polju u okviru posljednjeg 18.kola Kantonalne lige ZDK dočekali gradskog rivala tim Sportinga, te slavili nevjerovatnu pobjedu rezultatom 13:1. Zeničani su zasluženo i to bez poraza osvojili prvo mjesto u ovom rangu takmičenja, te će narednu sezonu igrati u Drugoj ligi FBiH, grupa Centar.

Zeničani su nakon ispadanja iz Premijer lige prošle sezone odlukom Skupštine kluba odlučili da krenu od najnižeg ranga, te da se kroz nekoliko godina vrate u društvo najboljih klubova u našoj zemlji

Nedeljna utakmica na Bilinom polju je posebna za cjelokupni nogomet u BiH

Čelik dočekuje Sporting

Nogometaši Čelika u nedjelju će u okviru 18. kola Kantonalne lige ZDK od 17 sati dočekati gradskog rivala ekipu Sportinga. To će biti ujedno i posljednja utakmica u ovoj sezoni u kojoj su crno-crveni dominirali, te zasluženo osvojili prvo mjesto i plasman u viši rang.

Duel na Bilinom polju muškim seniorskim selekcijama u nedjelju će po ženskim sutkinjama biti posebno interesantan